Головна I Корисне

Програми підтримки

Інструкція з подання заявки на окрему бюджетну субсидію на 1 га оброблюваних земель на звільнених територіях

Як подати заявку на підтримку за програмою “Окрема бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 га)на звільнених територіях”?

Термін приймання заявок:
Заявки приймаються до 30 червня 2024 року (1) через Державний аграрний реєстр -https://www.dar.gov.ua/

Хто може отримати підтримку?

Фізичні особи, ФОПи та юридичні особи, які:
Зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР) на сайті dar.gov.ua.

Мають кваліфікований електронний підпис для подання заявки.
Обробляють від 1 до 120 гектарів сільськогосподарських земель.

Перебувають та ведуть господарську діяльність на деокупованих територіях,зокрема, на територіях (2):

Як подати заявку?

1 За умови наявності бюджетних коштів

2 Згідно з Переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасовоокупованих Російською Федерацією, затвердженого Наказом Мінреінтеграції No309від 22.12.2022 (зі змінами)

Процес перевірки та погодження заявок

Перевірка заявок: Укрдержфонд перевіряє відомості про отримувача в ДАР навідповідність вимогам Програми та визначає обсяг бюджетних коштів.

Повідомлення про результати: За допомогою програмних засобів реєструУкрдержфонд інформує отримувача про підтвердження заявки з обсягом підтримки абопро відмову з підставами відмови.

Підписання договору: Після погодження заявки отримувач має 7 календарних днів напідписання Заяви про затвердження обсягу підтримки за допомогою КЕП у своємукабінеті в ДАР.

Формування переліків: До 20 липня Укрдержфонд формує переліки отримувачів іподає їх на затвердження Мінагрополітики, яке протягом семи робочих днів затверджуєрозподіл бюджетних коштів.

Самостійний моніторинг: Отримувач відстежує стан заявки через свій електроннийкабінет у Державному аграрному реєстрі та реагує на необхідні дії для продовженняпроцесу. У разі проблем із зарахуванням затвердженого обсягу підтримки Отримувачмає упродовж 2 днів з моменту отримання запиту від Укрдержфонду у ДАР податиуточнені банківські реквізити.

Особливості Програми у 2024 році

*у порівнянні з Програмою підтримки на гектар оброблюваних угідь у 2022 році:

Можливість подання заявки за кількома напрямами: Отримувачі субсидії на гектароброблюваних земель на звільнених територіях матимуть право також подати заявкуна один із двох напрямів: дотація на корів або дотація на маточне поголів’я кіз та/абоовець.

Розрахунок обсягу підтримки: Зверніть увагу, що обсяг підтримки розраховуєтьсяавтоматично відповідно до площі земельних ділянок, обраних Заявником при поданнізаявки.

Договір про надання підтримки: Одночасно із поданням заявки Заявник підписуєЗаяву на приєднання до Договору з Укрдержфондом про надання підтримки та Заявупро напрями підтримки. Зверніть увагу на необхідність підписання Заяви прозатвердження обсягу підтримки після перевірки та затвердження обсягу підтримкиУкрдержфондом перед формуванням Переліку отримувачів. У разі не підписання йоговпродовж 7 днів, Договір буде розірвано, а заявка відхилена.

Уточнення банківських реквізитів: У разі незарахування коштів на рахунок Отримувача через помилки у банківських реквізитах, вказаних при поданні заявки,Укрдержфонд направить запит у ваш кабінет у ДАР. Упродовж двох днів з моменту отримання цього повідомлення ви маєте підписати у ДАР Заяву про уточненнябанківських реквізитів. У разі несвоєчасного подання уточнених реквізитів, або повторного подання помилкових відомостей, Договір буде розірвано, а заявкавідхилена.

Цільове використання коштів: Слід дотримуватися чітких правил використання коштів. Вони мають бути використані лише з метою сільськогосподарського виробництва, а саме на покриття понесених отримувачами витрат на проведення польових робіт, оплату спожитої електроенергії та ветеринарних послуг, придбання паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, добрив, утримання корів, маточного поголів’я овець та/або кіз. Кошти мають бути використані до кінця 2024 року.

Звітність про використання коштів: Переконайтеся, що ви використовуєте кошти виключно на цілі, передбачені програмою, та обов’язково зберігайте всі підтверджувальні документи (рахунки, квитанції, чеки, накладні, розписки тощо) до кінця 2026 року та будьте готові надати їх на вимогу Укрдержфонду для перевірки цільового використання.