У ДАР додано функцію приєднання до кабінету фермерського господарства земель громадян України - членів ФГ
Новий функціонал дозволить фермерським господарствам отримувати через ДАР допомогу на усі землі у складі ФГ, зокрема ті, що належать громадянам - членам фермерського господарства на праві власності, користування.
У кабінеті аграрія ДАР додано новий розділ Фермерське господарство, де представник ФГ юридичної особи або ФОП - засновник сімейного фермерського господарства може відправити заявку на приєднання до кабінету ФГ земельних ділянок від громадян України членів або засновників фермерського господарства.
Приєднання ділянок відбувається за таким алгоритмом:
«Для категорії ФГ така функція була чи не найбільш очікуваною та затребуваною. З огляду на це, Мінагрополітики завдяки підтримці Світового банку та ЄС змогло побудувати та реалізувати цей унікальний інструмент у ДАР», – зауважив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.
За потреби заявка на приєднання земельних ділянок до кабінету ФГ/СФГ може редагуватись, а також може бути анульованою за згодою обох сторін. Однак, з моменту подання заявки на підтримку і до моменту завершення її розгляду, зміна статусу таких ділянок неможлива. До того ж одна ділянка може бути подана на підтримку в межах однієї програми лише один раз.
Детальніше:
Даний функціонал реалізовано в межах пілотного проєкту Мінагрополітики та Світового банку із підвищення доступності банківського фінансування для малих агровиробників через Державний аграрний реєстр. Детальна інструкція із приєднання до кабінету фермерського господарства земель громадян України - членів ФГ доступна за посиланням.
Як реєструватися і користуватися ДАР (www.dar.gov.ua) – у покроковій інструкції.
Державний аграрний реєстр – це єдиний цифровий хаб для агровиробників України. Кожен, хто зареєстрований у системі, може подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів. Впровадження ДАР відбувається за підтримки Європейського Союзу та Світового банку.
За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України